Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biografie

 

Tomáš Václavík

skenovani0001.jpg
 Narodil jsem se 8. 6. 1987 v Havířově. Bicím nástrojům se věnuji prakticky od svých pěti let, kdy mi můj otec pořídil malé dětské bicí. V té době se mi nedostalo muzikantského vzdělání a proto hra na bicí zůstala pouze „rekreační“ a upadla v zapomnění.
 
 
 
 Aktivně jsem začal bubnovat ve svých 16 letech, kdy mne můj kamarád
Obrazek
pozval na zkoušku jeho tehdejší kapely. Tehdy se z bubnování stala vášeň a začal jsem studovat bicí nástroje na ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově pod vedením skvělého hudebníka a učitele Vladimíra Matušínského. Zde jsem cvičil 3 roky a během toho jsem působil v různých hudebních uskupeních. V roce 2008 nastal zlom, kdy jsem kvůli časové tísni musel zanechat hraní.
 
Absolvoval jsem také několikrát nahrávání ve studiích. Spolupracoval jsem například i na charitativním projektu se skupinou O5 & Radeček.
 Obrazek
Mezi mé bubenické idoly patří spoustu významných světových bubeníků, jako jsou například Mike Portnoy, Dave Weckl, Ian Paice, Simon Phillips a mnoho dalších.
 
Působil jsem v kapelách Ruce Umělce, Ve Znamení Zebry, První Patro, Jumpin' Earth, All Revival a v různých dalších uskupeních v zastoupení. Dále jsem působil i v ZUŠ jako souborový hráč a vycestoval jsem do Švédska s úspěšným číslem hry na „tyče“ od populární anglické skupiny bubeníků STOMP. Rovněž jsem účinkoval v různých sestavách při souborovém hraní a také jsem získal, spolu se členy souborové hry, 1. místo ČR ve Vysokém Mýtě ve hře na Clave.

Do budoucna bych se chtěl zaměřit zejména na techniku hraní ve stylu funky, rock, pop-rock, blues.

cb02.jpg

Ve svém hraní bych chtěl uplatnit svůj Yamaha DD-55 drum pad. Tento nástroj by mohl, díky své veliké variabilitě zvuků, zpestřit některé písně mé budoucí kapely...

V současné době působím v kapele Inner Empire, která se žánrově řadí do melodického rocku. Ve volném čase trénuji techniku rukou na treningové hmotě Putty Pad od firmy REMO a rovněž se snažím cvičit jednotlivé bicí patterny se svým Yamaha DD-55, kde si mohu zvolit požadovaný background s clickem, podle kterého mohu trénovat v různých tempech s různým stupněm obtížnosti.

 

Kapely, ve kterých jsem působil:

  • Ve Znamení Zebry
  • Ruce Umělce
  • První Patro
  • Nový Svět
  • Indecisive
  • Jumpin' Earth
  • All Revival

 Kapely, ve kterých působím:

  • Inner Empire